Daily Archives: 29.04.2017
Добрите отношения между Уганда и Екваториална Гвинея
Делегация на Република Екваториална Гвинея, водена от държавния глава, Обианг Нгема Mбасого, придружен от няколко министри, съветници и висши длъжностни лица, реализира в периода 26-27 април държавно посещение в Република Уганда, по покана на президента Йовери Мусевени Кагута.
Това посещение на президента Обианг Нгема Mбасого потвърждава политическия ангажимент поет от двамата държавни глави при последната им среща, проведена в рамките на двадесет и осмата среща на върха на Африканския съюз в Адис Абеба, Етиопия, през януари тази година.
В сряда 26 –ти април президента на Екваториална Гвинея президента е бил посрещнат на международното летище Ентебе от министъра на външните работи, Сам К. Kутеса и посланика на Екваториална Гвинея в Етиопия, Симеон Oйоно Есоно и някои екваториални личности, пристигнали дни преди това в Уганда, за да присъстват на пристигането на Обианг Нгема Mбасогo.
След кратка почивка в президентската зала на летището, лидерът на Екваториална Гвинея и министъра на външните работи на Уганда отидоха до президентския дворец в Ентебе, където ги учакваше Йовери Мусевени Kaгута, наред с членове на неговото правителство.
Държавният глава посреща Комисията по международно право на Африканския съюз
Преди да отпътува за Малабо, Обианг Нгема Mбасого , прие в аудиенция във вторник, 28-ми март в Африканския дворец на Бата Комисията по международно право на Африкансия съюз, начело със Себастиао Да Силва Исата, който пристига, за да поиска съвет от лидер на Екваториална Гвинея.
– „Сегашната ни работа е да се анализира проблема на конституционализма в Африка и всички проблеми, засягащи континента и ние дойдохме да потърсим съвет от председателя на Република Екваториална Гвинея , тъй като ръководителя на държавните и правителствени органи на Екваториална Гвинея винаги е показвал подкрепа и то не само в пан-африкански проблеми „, каза пред репортери, Да Силва Исата.
Международната комисия по Право на Африканския съюз е създадена през 2009 г. и има за цел да работи за по-нататъшното развитие за систематизиране и кодификация на Африканското международното право.